Zdrowe odżywianie się w cukrzycy

Zdrowe odżywianie się w cukrzycy może być bardzo łatwe – część 1

Wiadomo, że cukrzyca nie boli. Jest jednak niebezpieczna. Stąd wiąże się z koniecznością:

  • samokontroli,
  • korzystania z opieki lekarskiej,
  • odpowiedniego odżywiania się,
  • oraz ruchu połączonego z wysiłkiem fizycznym, w wymiarze przynajmniej jednej godziny dziennie.

Na glikemię bardzo silnie wpływa wchłanianie glukozy ze spożytych posiłków. Stąd bez odpowiedniego odżywiania w ogóle nie jest możliwe wyrównanie cukrzycy. Dlatego mamy do czynienia z szerokim poradnictwem żywieniowym dla osób z cukrzycą. Jednak sprowadza się ono głównie do wskazówek, co jeść. Najczęściej nie uwzględnia się, że w naturze człowieka leży sięganie po jedzenie, na które mu przyszła ochota.

Bardzo często osoby z cukrzycą martwią się, że nie potrafią się prawidłowo odżywiać. Nie wiedzą, że możliwa jest taka zmiana ukierunkowania apetytu oraz takie wyregulowanie odczuwania głodu i sytości, które sprawią, że osoba z cukrzycą będzie mogą jeść kiedy chce, to co chce oraz ile chce i właśnie takie odżywianie się będzie sprzyjało utrzymywaniu odpowiedniej glikemii. Doprowadzenie do zmiany upodobań żywieniowych może być proste. Zauważmy, że wiele rzeczy okazuje się proste do wykonania, jak tylko dowiemy się, jak je zrobić.

Nagrałem cykl filmów, dzięki którym każda osoba z cukrzycą może się upewnić, że z cukrzycą daje się żyć wygodnie i tak samo długo, jak żyją osoby zdrowe.

W pierwszym przedstawiam swoje doświadczenia z walki z cukrzycą oraz drogę, która przeszedłem, żeby dowiedzieć się, co dla osoby z cukrzycą jest najważniejsze. W kolejnych prezentuję podstawową wiedzę o odżywianiu się, której posiadanie jest dla każdej osoby z cukrzycą niezbędne.

Poniżej link do filmu „Moja walka z cukrzycą” 👇