odzywianiewcukrzycy jak uregulowac apet scaled - Jak uregulować apetyt w cukrzycy?

Jak uregulować apetyt w cukrzycy?

Gdy masz cukrzycę musisz się odpowiednio odżywiać. Nie warto jednak narzucać sobie restrykcyjnej diety. Lepiej tak wyreguluj swój apetyt, żeby ochota sama zawsze przychodziła Ci na jedzenie właściwe przy cukrzycy. 

Regulowanie apetytu polega na wprowadzaniu niewielkich, jednak odpowiednich i systematycznych zmian w jedzeniu. Może Ci je dobrać on-line dietetyk, pełniący rolę Doradcy Żywieniowego, pod nadzorem lekarza.  

Podstawą regulowania apetytu jest codzienne spożywanie każdego posiłku o tej samej porze i o podobnej wielkości. Wtedy głód pojawia się u Ciebie, gdy zbliża się godzina posiłku. Kiedy indziej przestaje Ci dokuczać.

Dzięki jedzeniu posiłków tej samej wielkości, Twój żołądek do dostosowuje do nich swoją objętość. Wtedy w miarę zbliżania się do zakończenia danego posiłku odczuwasz, że żołądek masz już pełny i chęć jedzenia ustaje.  

Dietetyk, pracujący w Programie DrDietman, pomaga Ci dobrać zamienniki, dzięki którym możesz zastąpić węglowodany szybkowchłanialne produktami korzystnymi dla diabetyka. 

Po uregulowaniu apetytu, nawet mając cukrzycę możesz jeść to, co chcesz. Będziesz więc dobrze żyć korzystając z przyjemności jedzenia. To się każdemu cukrzykowi należy. 

Więcej w artykule: