hand 3242519 1920 - Cukrzyca to szczęście w nieszczęściu

Cukrzyca to szczęście w nieszczęściu

Wiadomo, że osoba z cukrzycą musi kontrolować swoje zdrowie. Ale przecież nie tylko osoba z cukrzycą. Obecnie wobec zmian stylu życia, degradacji środowiska i żywności innej, niż była dawnej, kontrolować swoje zdrowie powinien każdy.

Wiadomo też, że osoba z cukrzycą musi regularnie korzystać z opieki lekarskiej. Ale przecież nie tylko osoba z cukrzycą. Obecnie każdy, kto chce być zdrowy i w dobrym zdrowiu żyć odpowiednio długo, powinien wykonywać okresowe badania i przedstawiać je lekarzowi.

Nie jest tajemnicą, że osoba z cukrzycą musi się odpowiednio odżywiać. Ale przecież nie tylko osoba z cukrzycą. Wiadomo, że największy wpływ na nasze zdrowie ma właśnie odżywianie. Dlatego odpowiednio odżywiać się powinien każdy.  

Poza tym osoba z cukrzycą musi codziennie, przynajmniej przez godzinę korzystać z ruchu i wysiłku fizycznego. Ale przecież nie tylko osoba z cukrzycą. Obecnie wobec powszechności siedzącego trybu życia każda osoba, która chce zachować dobre zdrowie powinna codziennie, przez co najmniej godzinę, ruszać się i podejmować wysiłek fizyczny.

Czy cukrzyca jest nieszczęściem?

Podsumowując, cukrzyca nie stawia danej osobie jakiś nowych wymagań. Jedynie zaostrza wymagania, których spełnianie jest niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia. Po prostu sprawia, że to, co dla osób zdrowych jest powinnością, przy cukrzycy staje się koniecznością. Dlaczego koniecznością? Ano dlatego, że cukrzyca zadbana, czyli inaczej mówiąc wyrównana, nie jest groźna dla zdrowia. Nawet w zasadzie nie szkodzi. Niebezpieczna jest tylko cukrzyca niezadbana.

Cukrzyca nie stawia danej osobie jakiś nowych wymagań. Jedynie zaostrza wymagania, których spełnianie jest niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia.

Cukrzyca typu II ma znaczenie alarmu. Włączył się u Ciebie i niczym twój anioł stróż mówi, uważaj, nagrabiłeś sobie, wpędzasz się w nieszczęście. Powtarza natrętnie, przyszedłem do Ciebie, żeby Ci dać nową szansę. Pomyśl, jak to wszystko odrobić. Pamiętaj, zostałeś ostrzeżony. Masz zatem większe szanse, niż osoby, które z powodu niewiedzy nie dbają o swoje zdrowie.

Stąd, jak ktoś o Twojej cukrzycy powie, że to nieszczęście, sprostuj od razu. Cukrzyca nie jest nieszczęściem. Jeśli już, cukrzyca to szczęście w nieszczęściu.  Bo cukrzyca to światełko, które pojawiło się w twoim tunelu życia.  

Autor niniejszego artykułu, Zbigniew Młynarski to osoba, która ma cukrzycę wyrównaną (https://youtu.be/BuRLDxDphRA). Do tego jest autorem książki „Jedz dobrze i nie tyj”. Więcej o niej można przeczytać tu 👉 https://mlynarski.pl/dlaczego-napisalem-te-ksiazke/

❗ Chcesz wiedzieć więcej o autorze artykułu, kliknij tu 👉 https://mlynarski.pl/zbigniew-mlynarski-kim-jest/

Zobacz nasze inne wpisy: